Награди и постижения

Отборът на Основно училище „Христо Смирненски“ с. Ореховица в състав Вики, Иванка, Никол и Цветомир от 6 клас взе първо място на общинското състезание „Защита при бедствия, аварии и извънредни ситуации“. Главен „виновник“ за първото място е г- жа Миглена Манолова– старши учител!

Ученицитe от 5 и 6 клас Цветомир, Мими, Джем, Мирела и Иванка под ръководството на г- жа Мария Петкова представиха своя дигитална история на тема „Има ли вода на Марс” на ⅠⅠ-ри Национален семинар по проект DISTARS.

DISTARS има за цел да тества синхронизирана интеграция на Art и STEM в учебната програма, като симулира начините, по които предметите естествено се свързват в реалния свят.Учениците създадоха цифрова история под формата на електронна книга (в 2D и 3 D среда), която показва как си представят осъществяването на една космическа мисия. Създадоха своя ракета, намериха важна информация за Марс, за да планират пътуването до там и създаването на колония.

Виктория Борисова от 6 клас спечели второ място на Националния конкурс по народно приложно изкуство „Лазарка мома гиздава“! С подкрепата на г- жа Евгения Николова, учител ЦДО 5-7 клас.